Опис
Опис проекту
Сьогодні тисячі закладів охорони здоров'я, освіти та соціального захисту, а також неурядові організації надають різні послуги для розвитку дітей раннього віку та дітей з особливими потребами, їхнім сім’ям. Проте, послуги в цих установах носять фрагментарний характер і не обов'язково задовольняють потреби дітей та їхніх батьків всебічно. Саме тому в місті Коростені створено інклюзивно-ресурсний центр, з метою забезпечення прав дітей з будь якими порушеннями у розвитку та дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.
Так як інклюзивно-ресурсний центр є новоствореною установою в ньому відсутнє обладнання для роботи з дітьми з будь якими порушеннями у розвитку та дітьми з особливими освітніми потребами. Для ефективної роботи необхідно створити платформу сенсорного розвитку - SensoryWork для дітей віком від 2 до 18 років, яка допоможе збалансувати роботу систем організму дитини за допомогою сенсорно-моторного розвитку, а також розвивати всі органи чуття дитини, створювати радісний настрій, давати заряд енергії, розвивати інтелект і реакцію, вчити осмислено діяти і правильно реагувати в різних ситуаціях за рахунок великої кількості розвиваючих, яскравих і дуже цікавих дітям деталей кімнат. Всі елементи кімнат дозволять дитині самостійно вчитися і розвиватися.
Сенсорна платформа передбачає дві кімнати: раннього розвитку та сенсорної інтеграції.
1. Кімната раннього розвитку - місце, де формується велика моторика, координація та відчуття тіла загалом.
Обладнання:
- спортивні знаряддя (м’ячі, батути, спортивні «куточки» тощо)
- балансири
- гамаки, гойдалки та ін..
2. Кімната сенсорної інтеграції - це простір для будь-яких тактильних відчуттів.
- сенсорне обладнання
Різноманітні крупи, камінці, пісок, вода, піна, тканини, папір, фарби та ін. Тактильний бар’єр (шкірне роздратування) є основою для подолання тривожності, страхів та комунікативних порушень.
Інформація стосовно доступності (результатів) проекту
План заходів з реалізації проекту
1. В приміщенні інклюзивно-ресурсного центру обладнати платформу сенсорного розвитку, а саме дві кімнати: раннього розвитку дитини та сенсорної інтеграції.
2. Спланувати та підготовити місце для занять.
3. Закупити відповідне обладнання.
4. Працівникам інклюзивно-ресурсного центру розробити заняття супроводу дітей різних вікових категорій: з раннього втручання, сенсорного розвитку, психогімнастичні заняття та заняття з кінезіотерапії.